Amebóza

Ameboza

Co je amebóza

Amebóza (nákaza E. histolytica) je střevní nákaza, která se vyskytuje v oblastech nízkého hygienického standardu převážně v zemích tropického a subtropického pásu. Původce tropické nemoci je patogenní střevní améba Entamoeba histolytica (měňavka úplavičná), která žije ve střevním traktu člověka a vylučuje se v podobě odolných cyst. Při nákaze tímto střevním patogenem dochází k narušení střevních buněk a rozvoji cyst ve střevě. V populaci rizikových zemí žije 20 až 30% nakažených obyvatel. Epidemiologické studie prokázaly, že ženy jsou častěji nakaženy bezpříznakově, zatímco symptomatická nákaza je častější u mužů

Ročně amebózou onemocní 40 milionů osob, 40 - 110 tisíc z nich na nákazu umírá.

Amebóza příznaky nemoci

Inkubační doba se obvykle pohybuje v rozmezí 2 – 4 týdnů, může ale trvat i několik měsíců. Nákaza často probíhá zcela bez příznaků. Komplikovanější průběh amébózy zaznamenáváme ve dvou formách. Malou nebo také neinvazivní formou označujeme průběh nemoci, kdy améba tvoří cysty v tlustém střevě a projevuje se jako průjmové onemocnění.

Za podstatně závažnější se považuje tzv. velká - invazivní - forma tropické nemoci. Kromě střevních příznaků dochází k silnému postižení i jiných orgánů, např. jater (v játrech se tvoří abscesy). Ve stolici se objevuje krev a hlen, poškozený ubývá na váze, je anemický, trápí ho úporné křeče v horní části břicha a zvyšuje se riziko perforace (protržení) střev s následným zánětem pobřišnice. V případě abscesu jater i perforace střev je nezbytný chirurgický zákrok. Bez specifické léčby infekce přechází do chronického stadia charakterizovaného občasnými krvavými průjmy.

Léčba amebózy

Proti nákaze amébózou neexistuje žádná vakcína. S ohledem na orálně-fekální přenos nákazy je základní prevencí důsledné dodržování hygienických pravidel a opatrnost při stravování. Protože améby v organismu často nevyvolávají žádné příznaky, doporučuje se cestovatelům podstoupit po návratu z rizikové země rozbor na výskyt améb ve stolici. K zaléčení onemocnění je k dispozici jeden z nejlevnějších medikamentů na trhu.

Očkovací látka

  • Lék Metronidazol – tzv. antiparazitikum (cca 30 Kč)
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Ulysses
2. 6. 2020

The self education industry is a $355 Million per day industry and is expected to TRIPLE in the next 5 years! And with the right strategy this could be your opportunity to:

Get in early before it is oversaturated.
Help others go faster while you get paid
Fix a broken system
Make an impact on the world
Get paid for a skill, hobby, passion or expertise you already have (or get paid from someone else’s)

And Tony Robbins, Russell Brunson and Dean Graziosi are finally going to show YOU how to take advantage of it…

(Now if you don’t already know who these 3 guys are then you’ll want to listen up!! They’ve impacted millions of lives and have generated billions of dollars)

Look, if you’ve ever thought about (or even if you never thought about) getting paid for something you know (like a passion or a skill)... or even getting paid from what others know, then you have to attend.

This is one of the fastest growing industries online and in all areas of the world.

And for the first time ever they’re doing a webclass training on how to extract your wisdom (or somebody else’s) and get other people to pay you for it!

You can save your spot here (and when you do register, you’re immediately going to get a brand new, never before seen training from Tony and Dean. No one else will ever get a chance to see this rare training except for us).

kbbmint.com

After hearing what they’re teaching, I truly believe this is the #1 way to make a massive income, make a massive impact on the world and leave a legacy!

And here’s just a fraction of what you’ll learn this week:

The mostly hidden $129 Billion dollar market and how you can make a massive impact and leave a legacy by profiting from it.

The KBB Triangle: The 3 ways to profit (whether you’re an expert with a thriving business, just getting started, or even if you’re at complete rock bottom)

The framework to profit from what you (or someone else) already knows - or by creating community and bringing people together.

Plus you’ll even be able to ask them questions when they do Q&A at the end of the training. (Chat is limited so show up early).

There’s no other time where you’re going to have this opportunity. So BE THERE! Because if you’re not going to make a shift in your life now, then when? And if not with these guys, then let me ask with who?

This is your rare chance to learn from 3 people who started from nothing and went on to generate billions of dollars and build massive companies.

Spots are filling up faster than they ever have, so you need to hurry and go here to save your spot

https://kbbmint.com

Register now and I’ll see you there this week - Plus they did a few brand new “pre-event” trainings that only those who register get access to.

Talk soon

Zdravější opálení s Beta karotenem

betakaroten

Přestože se stránky sociálních sítí neustále plní vtipy o absenci letošního léta, zdá se, že se sluníčko přeci jen rozhodlo poctít…

Kozí kolostrum pro podporu vaší imunity

koza_2

Problémy s imunitou řeší čas od času většina z nás. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikujte své tělo Triphalou celoročně

triphala_4

Detoxikace organismu je většinou spojována hlavně s jarním obdobím. Detoxikovat tělo však můžeme v kterékoli roční době podle toho,…


Tropické nemoci jsou jedním z nejrizikovějších faktorů na cestách do exotických zemí. Žlutá zimnice, hepatitida či AIDS, to je jen zlomek infekčních chorob, se kterými se můžete v rizikových oblastech setkat. Informujte se včas na našem portálu Tropické nemoci nejen o prevenci a dostupných opatřeních.