Ebola

ebola

Co je Ebola

Ebola je jedním z nejvíce virulentních virových onemocnění na světě. Horečnatá choroba, které způsobuje masivní krvácení ze všech tkání, patří mezi zoonózy (onemocnění zvířat přenosné na člověka). Chorobu způsobuje virus Ebola patřící do čeledi Filoviridae. Filoviry jsou považovány za velmi nebezpečné infekční viry zařazené do skupiny BSL 4 (biosecurity level 4) (virus HIV patří do skupiny BSL 2+). Rezervoárem viru je pravděpodobně nějaké zvíře, bohužel dosud není známo jaké. Uvažuje se o hlodavcích a netopýrech. Do lidské komunity je virus většinou zavlečen infikovanou osobou. Nakažlivost je značná. Virus se šíří epidemicky a přežívá ve vzduchu i ve vodě.

V současné době jsou známy čtyři podtypy viru, které nesou jméno podle místa, kde byly objeveny.

Ebola-Zaire (EBO-Z) - je prvním objeveným kmenem viru vůbec. Poprvé byl izolován v roce 1976 v severovýchodní části Demokratické Republiky Kongo (dříve Zair) poblíž malé řeky Ebola, podle které dostal své jméno. Tento kmen viru je nejnebezpečnější. Úmrtnost pacientů nakažených virem Ebola-Zaire dosahuje 90%.

Ebola-Sudan (EBO-S) - je méně nebezpečný a úmrtnost nakažených je okolo 50%.

Ebola-Reston (EBO-R) a Ebola-Pobřeží Slonoviny (EBO-CI) - jsou kmeny méně nebezpečné a nepříliš prozkoumané.

Infekce se přenáší tělními tekutinami nemocného (krev, sliny, ejakulát, poševní sekret, pot, slzy). Proniknutí viru přes neporušenou kůži nebylo prokázáno, sliznicemi už se však virus do těla dostává relativně snadno.

Ebola vyvolává epidemie především v afrických zemích Demokratická Republika Kongo, Gabon a Súdán, poslední epidemie byla hlášena v roce 2007 v Ugandě. Úmrtnost bývá vysoká (podle kmenu viru 50 – 90%) a mívá velmi závažný průběh.

Virus horečky Ebola je považovaný za potenciální biologickou zbraň teroristů. Rozšíření viru po městě by vyvolalo rozsáhlé škody na zdraví a životech obyvatel.

Ebola příznaky nemoci

Inkubační doba tropické nemoci zvané Ebola se pohybuje v rozmezí 2 – 21 dní. Nemoc propukne náhle vysokými horečkami, celkovou slabostí, bolestmi hlavy, svalů a kloubů a zánětem spojivek. Jak příznaky zesilují, přidruží se ještě bolesti břicha, zarudnutí očí, zvracení a průjem. Dojde k poklesu krevního tlaku a horečka se stane trvalou. Nakažený začne postupně krvácet. Protože krvácí nejdříve do trávicího traktu, bývá onemocnění v této fázi zaměňováno za tyfus nebo úplavici. Toto podezření se vyvrátí v okamžiku, kdy postižený začne krvácet ze všech tělesných otvorů a zvracet krev.

Na kůži se objevují masivní krevní podlitiny v důsledku poruchy srážlivosti krve, která narušuje i krevní oběh. Postižený krvácí z úst i mezizubních prostor. Povrch jazyka se mění v rudou hmotu, která se začíná odlupovat. Se ztrátou slizničního krytu se trhá pokožka jazyka, což způsobuje nemocnému kruté bolesti. Podobně se odlupuje mrtvá tkáň hrtanu a průdušnice, která padá do plic nebo je vykašlávána s hleny. Srdeční sval ochabuje a na krevní stěně se objevují krevní sraženiny. Při každém stahu srdečního svalu uniká krev do hrudní dutiny. Mozek plave v mozkovém kalu odumřelé tkáně. Virus tropické nemoci proniká i do očních bulv. Pacient může snadno oslepnout. Kapénky krve ulpívají na víčkách a krev volně vytéká z očí. Často dochází k mozkové mrtvici.

Dochází k nevratnému poškození všech vnitřních orgánů, zejména jater, která se rozpadají, a nahrazuje je pouze krvavá kašovitá hmota. Ledviny a střeva selhávají, protože se zcela naplní sraženou krví.

Sperma postižených mužů je vysoce infekční. U žen dochází k silnému vaginálnímu krvácení. V případě těhotenství dochází ke spontánnímu potratu, kdy plod je sám virem infikován. Dítě se rodí s červenýma očima a z nosu mu odkapává krev.

V závěrečném stádiu tropické nemoci trpí nemocný těžkými epileptickými záchvaty a upadá do šoku. Jestli pacient přežije, je odvislé od jeho fyzické kondice a kmenu viru.

Smrt nastává v důsledku selhání všech životně důležitých orgánů. Tělo se začíná rozkládat okamžitě. Tekutina z mrtvého těla je rovněž vysoce infekční.

Léčba Eboly

V současné době neexistuje proti Ebole žádná vakcína ani léčba. Účinnost všech známých virostatik je prakticky nulová nebo velmi slabá. Jádro léčby spočívá pouze v intenzivní péči a podpůrné terapii. Kvůli dehydrataci potřebují nemocní nitrožilní dodávky tekutin a vitamínů.

Pokud pacient přežije, rekonvalescence bývá velmi zdlouhavá a komplikovaná. Postižení orgánů v průběhu nemoci zanechává trvalé následky. Po prodělání Eboly jsou známé případy ohluchnutí, oslepnutí, poruchy hybnosti, záněty kostní dřeně nebo míchy, záněty očních struktur, osrdečníku, varlat, příušnice a slinivky břišní.

Jestli pacient přežije, závisí na jeho tělesné kondici a na typu viru. Smrt nebo postupné uzdravování přichází většinou 6. – 10. den nemoci.

Pro ošetřující personál musí být zavedena přísná bezpečnostní pravidla. Zvláštní důraz se klade na zajištění vysoce nebezpečných procedur, jako je manipulace s krví a exkrementy nemocných, zavádění nitrožilních dávek, odběry krve apod. Ochranné prvky (rukavice, masky apod.) se nesmí použít opakovaně, dokud nedojde k jejich sterilizaci. Mrtví musí být okamžitě pohřbeni či spáleni.

Před několika lety však byla objevena metoda, jak zničit virus Eboly u pokusných opic. Po aplikaci vakcíny jsou kočkodani a makakové proti viru Eboly imunní. Vědci se domnívají, že podobný postup by mohl být úspěšný i u lidí.

 Země s vysokým rizikem nákazy

Gabon, Jihoafrická republika, Kongo, Libérie, Pobřeží Slonoviny, Reston, Sudán, Uganda

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Boleslav Láryš
22. 10. 2014

Koloidní stříbro.Ono dovede ničit víry a baktérie. Můžu jen potvrdit že mi toto stříbro rychle pomohlo od prý nějaké mutace černého kašle.První příznaky-trošku teploty .Ale to horší, strašně se mi dýchalo. Bral jsem nějké léky,které jsem dal bokem a skusil jsem to stříbro.Stačil týden já byl FIT.
EBOLA! Co kdyby to byl lék.Zabíji bakterie a avíry.Koloidní stříbro.Boleslav Láryš

Leigh
14. 1. 2021

Happy New Year 2021!!!

QGWB38NWRI7YDUSWXF www.bing.com
16. 2. 2021

QGWB38NWRI7YDUSWXF How to get to you ? I need to get a consultation www.google.com

QGWZ63JWIKNNGBZWXF www.bing.com
4. 3. 2021

QGWZ63JWIKNNGBZWXF www.google.com
I have a small question for you

QGWDUS0VDW16XX9WXF www.bing.com
2. 4. 2021

QGWDUS0VDW16XX9WXF www.google.com Where are you located ? I want to come to you one of these days

https://is.gd/LSkPts
3. 5. 2021

Tomorrow is the last day of huge discounts on all our products https://u.to/2h5AGw

QGW5L12HYZ6JT67WXF www.bing.com
31. 7. 2021

QGW5L12HYZ6JT67WXF www.google.com Where are you located ? I want to come to you one of these days

The best dating site 2021 https://gee.su/NXAdg
13. 8. 2021
Only on our dating site you will find a couple

The best dating site 2021 http://inx.lv/7mky

Sheri
2. 5. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Доброго утра!
Советуем самые лучшие прогоны, которые способны "убить" сайт конкурента. Всего от 2 000 р.
- Стопроцентный результат. Онлайн-сайты конкурентов "упадут".
- Максимальное число отрицательных фитбеков.
- Собрана специальная база - выжимка самых сильных площадок из 10 000 000 ресурсов (порно, вирусы, спам и так далее). Это работает бесперебойно.
- Прогон выполняем одновременно с 4-х мощных серверов.
- Отправка активационных ссылок на email.
- Выполнение заказа в течение 40-240 часов. Можем растянуть как угодно по времени.
- Прогон с запретными ключевыми словами.
Telgrm: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только Эти!

urtaritual@rambler.ru
23. 5. 2022
Про водный транспорт

Как ухаживать за водным транспортом. Мойка и уборка на водном транспорте <a href=http://wb.matrixplus.ru/boatklining.htm>wb.matrixplus.ru</a>;
Как собрать с ребенком радиолюбительский компьютер, технологии, методики, сборки и настройки.
<a href=http://rdk.regionsv.ru/orion128.htm>Орион-128 ПРК для учебы и программирования</a>


<a href=http://wb.matrixplus.ru/index3-6-003.htm>wb.matrixplus.ru</a>;

Химия для клининга <a href=http://regionsv.ru/>купить химию для клининга и уборки</a>

Химия для ультразвуковой очистки форсунок и деталей <a href=www.uzo.matrixplus.ru/>купить тестовые и очищающие жидкости</a>

<a href=www.freshdesigner.ru/>Все для детского творчества</a>, как научиться работать руками и мозгами

Milford
31. 5. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Рады приветствовать вас!
Готовы предоставить самые лучшие "смертельные" прогоны для веб-сайтов ваших конкурентов. Всего от 2 000 руб.
- Гарантированный эффект. Интернет-сайты конкурентов "упадут".
- Максимальное количество негативных фитбеков.
- Наша специфическая база - выжимка самых "смертельных" площадок из 10 000 000 сайтов (спамные, порно, вирусы и т.д.). Это действует безотказно.
- Прогон производится одновременно с четырех мощных серверов.
- Непрерывный спам вирусных ссылок на электронную почту.
- Можем растянуть по времени сколько угодно.
- Прогоняем с запретными ключевыми фразами.
Телегрм: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только Эти!

Petr
21. 7. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Здравствуйте!
Представляем самые лучшие прогоны, которые способны "утопить" сайт ваших конкурентов. Всего от 2 000 руб.
- Гарантированный эффект. Сайты точно "упадут".
- Наибольшее количество отрицательных фитбеков.
- Собрана специфическая база - максимально "убийственные" площадки из 10 млн. ресурсов (вирусных, спамных, порно и так далее). Это действует бесперебойно.
- Прогон делаем одновременно с четырех серверов.
- Постоянный спам активационных ссылок на e-mail.
- Растянем как угодно по времени.
- Прогоняем с запретными ключевыми фразами.
Телега: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только Эти!

Vladimir
25. 7. 2022
Google Review

Hello. There's probably no point in explaining to you how important online reviews are for modern business. We provide a service of posting positive reviews of your business on Google maps, Facebook, trustpilot. We guarantee quality placement and can provide a free test.
You can contact us at customreviewclub@gmail.com

Petr
9. 8. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Добрый день!
Представляем самые лучшие прогоны, чтобы "убить" сайт ваших конкурентов. Стоимость: всего от 2 тыс руб.
- Гарантированный результат. Интернет-сайты точно "упадут".
- Максимальное число негативных фитбеков.
- Собрана специальная база - максимально сильные площадки из 10 000 000 ресурсов (вирусных, спамных, порно и тому подобных). Это действует бесперебойно.
- Прогон производим одновременно с 4-х мощных серверов.
- Отправка токсичных ссылок на официальный email.
- Выполнение заказа на протяжении 40-240 часов 24/7. Растянем сколько угодно по времени.
- Прогоняем с запрещёнными ключами.
Телега: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только Эти!

Randy
22. 9. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Доброе утро!
Готовы предоставить самые лучшие прогоны, которые способны "угробить" сайты вашего конкурента. Всего от 2 000 руб.
- 100% результат. Сайты точно "умрут".
- Максимальное число негативных фитбеков.
- Наша особая база - выжимка максимально "убийственных" площадок из 10 000 000 интернет-ресурсов (вирусы, спамные, порно и т.д.). Работает бесперебойно.
- Прогон делаем сразу с 4 мощных серверов.
- Непрерывный спам активационных ссылок на официальный email.
- Растянем как угодно по времени.
- Прогон с запрещёнными ключевыми словами.
Telgrm: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только эти!

Juana
10. 10. 2022
Киллерские прогоны сайтов конкурентов

Приветствуем вас!
Готовы предоставить самые лучшие прогоны "киллеры" для онлайн-сайтов ваших конкурентов. Всего от 2 тыс р.
- Стопроцентный результат. Интернет-сайты ваших конкурентов "умрут".
- Наибольшее количество негативных фитбеков.
- Собрана особая база - самые "убийственные" площадки из 10 млн. онлайн-сайтов (спамных, порно, вирусных и многие другие). Действует безотказно.
- Прогон осуществляем одновременно с 4 серверов.
- Постоянный спам токсичных ссылок на официальный email.
- Можем растянуть по времени сколько угодно.
- Прогон с запретными ключами.
Телега: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
icq: 5688885
Только эти!

Darcy
28. 10. 2022
Hello!

Hi!

QGWESQRRAR5V5T4WXF www.yahoo.com
18. 12. 2022
Hello!

Hi! Please tell me the number of your office, I will come to you tomorrow. QGWESQRRAR5V5T4WXF www.yahoo.com

Zdravější opálení s Beta karotenem

betakaroten

Přestože se stránky sociálních sítí neustále plní vtipy o absenci letošního léta, zdá se, že se sluníčko přeci jen rozhodlo poctít…

Kozí kolostrum pro podporu vaší imunity

koza_2

Problémy s imunitou řeší čas od času většina z nás. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikujte své tělo Triphalou celoročně

triphala_4

Detoxikace organismu je většinou spojována hlavně s jarním obdobím. Detoxikovat tělo však můžeme v kterékoli roční době podle toho,…


Tropické nemoci jsou jedním z nejrizikovějších faktorů na cestách do exotických zemí. Žlutá zimnice, hepatitida či AIDS, to je jen zlomek infekčních chorob, se kterými se můžete v rizikových oblastech setkat. Informujte se včas na našem portálu Tropické nemoci nejen o prevenci a dostupných opatřeních.