Paraziti v těle

Dovolená je každoroční zasloužený odpočinek pro mnoho z nás, ale kromě plavek a foťáku bychom si měli sbalit i pár rad, jak se bránit nemocem a parazitům. Kromě očkování, které je do některých zemí povinné, se dá nepříjemným potížím předejít prevencí. A protože jak se říká, zdraví máme jen jedno, byla by škoda o něj přijít zrovna paradoxně na dovolené.

Obecné rady jak předejít obtížím

Tak v prvé řadě, chystáte-li se do zemí tzv. třetího světa, rozhodně se nechte očkovat. Dále pak pijte pouze balenou vodu a i pokud jste zavilí gurmáni, vynechte některé místní speciality. Například v Indii jsou tamní obyvatelé na jídlo z ulice zvyklí, ale vaše tělo rozhodně ne. Takže než abyste zbytek dovolené trávili modlitbou nad záchodovou mísou, raději oželte fastfood z ulice. Taktéž si připomeňte větu z dětství o mytí rukou a dbejte na hygienu daleko více než doma. Nejezte jídlo rukama, a to ani to, u kterého to místní folklor vyžaduje. Co se WC týká, muži to mají snadno vyřešené. Ženy by měly trénovat nohy na vzletný posez. Miliony bakterií je právě na záchodovém prkénku. I kdybyste si měli připlatit za nadměrné zavazadlo, nabalte se vlhčenými ubrousky na jedno použití. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit, ale brzy se přesvědčíte, že se rozhodně hodit budou. Nedílnou součástí výbavy musí být i zásoba repelentu proti veškerému hmyzu. Ten totiž nejčastěji přenáší nemoci.

Jací paraziti na nás mohou číhat

Velmi zákeřnými šiřiteli nemocí jsou paraziti, kteří se nám do těla mohou dostat velmi snadno. Hlavně pokud opomíjíme preventivní opatření uvedená výše. Zde je výčet těch nejznámějších, kteří nás mohou napadnout. Berte v potaz, že nebezpečí onemocnění je hlavně v tropických zemích.

Malárie

malárieJmenuje se „parazitický prvok Plasmodium“ a je původcem této nemoci. Přenáší ho moskyti a komáři a způsobuje velmi rozšířenou nemoc - malárii. Nebezpečí spočívá v prvotních příznacích, které si můžeme mylně vyložit jako klasickou chřipku. Mezi příznaky totiž patří bolesti kloubů, zad, teplota, celková únava atd. Následně ale příznaky přechází ve vysokou horečku, slabost a třesavku. Parazit se do těla člověka dostane po bodnutí komára, v krevním oběhu se začne množit. Inkubační doba je od deseti dnů do několika měsíců. Záleží na síle imunity. U nejtěžší varianty malárie - tropické, dochází postupně k ucpávání cév, poškození orgánů a následnému selhání a úmrtí. Na tuto nemoc umírá v postižených oblastech velké procento novorozenců.

Amebóza

Parazit, který je zodpovědný za tuto nemoc, se jmenuje měňavka úplavičná. Přenáší se nejčastěji kontaminovanou vodou a projevuje se ve dvou formách. V malé formě se usadí v tlustém střevě, kde vytváří cysty. Ve velké formě se může krví dostat až do jater, kde následně vytvoří absces. Příznaky jsou průjem s obsahem krve, ale mnohdy je průběh úplně bez příznaků. Je tedy třeba udělat nejdříve např. biobsii na přítomnost parazita a nasadit antiparazitika.

Chagasova choroba

Především je třeba říci, že na tuto nemoc neexistuje očkování. Přenašečem bývá často nakažená ploštice, která kousne a saje člověka. Jelikož se nemoc přenáší krví, může k nákaze dojít i při transplantaci, transfuzi nebo z matky na nenarozené dítě. Inkubační doba podle způsobu přenosu může být i šest týdnů. Původcem nemoci je prvok Trypanasoma cruzy, který napadá střeva, srdce a mozek. Po několika týdnech se parazit v těle rozmnoží a celý průběh může trvat i několik let. Mezi příznaky patří dušnost, zvětšení srdce, bolesti, horečka, zduření mízních uzlin. Tato akutní fáze může opět sama ustoupit. Pak nastává latentní fáze, kdy jsou příznaky potlačeny, ale nemocný člověk může mít díky takovému parazitu chronická onemocnění z právě napadených míst. Tedy hlavně střevní a srdeční onemocnění.

Říční slepota (onchocerciáza)

O zrak připravuje lidi hlavně v afrických údolích u řek. Slepotu způsobují malí červi, kteří jsou přenášeni hmyzem. Tito červi mohou žít v lidském těle i několik let a o zrak tedy můžete přijít dlouho po návratu z rizikové oblasti. Onen červ přežívá nejprve v černé mouše. Teprve pokud nás tato moucha bodne, dostane se červ do těla, kterým projde a rozmnoží se. Velmi často se usadí právě u očí. Dospělé hlístice se dál množí a ty, které umírají, vyvolávají velmi bouřlivou reakci v těle. Právě ta nejvíce škodí tkáním oka, a proto nakonec hrozí úplná slepota.

Schistosomiáza

Původci nemoci je několik druhů motolic. Ty se vyskytují hlavně v Africe, částech Latinské Ameriky a na Dálném východě. Tyto motolice se skrz kůži dostanou do těla, kde v různých orgánech nejprve dospějí. Pokud se usadí ve střevech, příznakem je vodnatý průjem s krví. Pokud v močovém měchýři, jsou příznaky velmi obdobné jako u zánětu. Nejhorší místo je v játrech, kde svým pobytem mohou zapříčinit celkové selhání jater. Příznaky přítomnosti motolic rodu Schistosoma je dále kašel, akutní bolesti břicha, horečka nebo zvětšení jater a sleziny.

Cholera a ETEC

Bakterie Vibrio choleraeCholeru způsobuje bakterie zvaná Vibrie, kterou člověk musí nejprve nevědomky pozřít. Musí se ovšem jednat o větší množství těchto bakterií, jelikož většina z nich díky nesnášenlivosti kyselosti v žaludku umře. Ty, které se dostanou do tenkého střeva, zde začnou produkovat toxickou látku choleratoxin. Tato látka způsobuje vodnatý průjem, zvracení a velké křeče v břiše. Inkubační doba je od několika hodin do několika dní a v důsledku celkové dehydratace a vyčerpání může dojít i ke smrti. ETEC má obdobné příznaky výjimečně provázené zvýšenou teplotou. Bakterie ETEC jsou nejčastějším původcem tzv. cestovních průjmů. Hlavně v rozvojových zemích, kde jsou špatné hygienické standardy.

Lymfatická filariáza (Elefantiáza)

Onemocnění způsobují parazitičtí červi Wuchereria bancrofti, Brugia malayi a Brugia timori. Bodnutím komára se dostanou do těla, kde napadají především lymfatický systém. Obsadí veškeré mízní uzliny. Pokud se neléčí, dochází k onemocnění Elefantiáze. Ta se projevuje ucpáváním mízních cév. Kvůli tomu dochází k abnormálnímu zvětšování různých částí těla. Jistě jste už slyšeli pojem „sloní noha“. Nemocný člověk má například nohu mnohonásobně větší a kůže tvrdne. To vše je doprovázeno horečkou a samozřejmě bolestí. Jelikož paraziti v těle umí přežít velmi dlouho, může se nemoc projevit i za několik let. Postižení bývají většinou lidé z venkova.

Leishmanióza

Toto onemocnění můžeme často najít pod pojmem "Černá horečka" nebo "orientální boule“. Původcem je bičíkovec rodu Leishmania, který se vyskytuje především v zemích jako Afghánistán nebo Kandahár. Přenos na člověka je opět komárem, tentokrát ale rodu Phlebotomus. V člověku se usadí v jaterních nebo slezinných buňkách, kde se množí. Množí se tak dlouho, dokud buňka nepraskne a parazité se nedostanou do celého těla. Inkubační doba je okolo dvou týdnů. Poté se projeví jedna z forem Leishmaniózy.

Kožní forma se projevuje četnými hnisavými vředy. Jsou rozeseté po celém těle. To samo o sobě není smrtelné, ale většinou se do ran dostane infekce, která už smrtelná bývá. Další formou je viscerální, která má horší průběh, jelikož v tomto případě parazité napadnou imunitní systém. Zde mluvíme o zmiňované černé horečce, která je doprovázena zvětšením jater a sleziny, ubýváním bílých i červených krvinek a krevních destiček. Dochází k úbytku na váze a celkové anémii. Poslední formou je kožně-slizniční, kdy se tvoří vředy i na obličeji, způsobují znetvoření a jde o velké procento úmrtí. Léčba je komplikovaná s malou úspěšností a očkování zatím není dostupné.

Toliko tedy k tropickým nemocem, střevním parazitům a dalším neviditelným hrozbám, které nám mohou nejen znepříjemnit dovolenou, ale i způsobit smrt. Nejlepší prevencí je očkování na vše, co je možné a striktní dodržování hygieny. Hlavně pokud se chystáte do zemí třetího světa.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Pavol
9. 2. 2016

POZOR!!!...TOTO VIDEO JE VEĽMI DÔLEŽITÉ!!!
Autorka knihy Paraziti v nás-Eleni Turková.
Liečivá frekvencia 432 Hz - neschválená!
Priatelia, dnes mám pre vás „príbeh o ľudskej ľahostajnosti“ a súčasne výzvu na úprimné zamyslenie, čo všetko sa dnes deje a o čom sa nehovorí...
VŠETKY ZVUKOVÉ MÉDIÁ DNES HRAJÚ NA 440Hz!
Ak správne pochopíte závažnosť tohto dlhodobého problému, zostáva len jediná otázka ako sa aspoň čiastočne vymaniť z tejto nepriazne...(uvádzam nižšie). Či už sú to mobilné telefóny alebo zvukové médiá, všetko je nastavené namiesto pozitívnych na disharmonické frekvencie. Prečo sa o tom nikde nehovorí a dokonca, v koho záujme je udržať tento celosvetový „trend pekne v tíšku“?!
Spozorníte, keď vyskúšate čo dokáže frekvenčný rozdiel 8Hz na 432Hz zo samotného PC-čka. Prenikne vami a rozohraje celý priestor!!! Jeden malý technický problém je, že pre dosiahnutie ešte lepšieho zvukového efektu sú vhodnejšie výkonnejšie reproduktory, príp. aj kvalitné stereoslúchadlá. Nami precitá už len šíriaca sa čistá esencia tónu, božský pôžitok hudbyJ.. Pozitývny dopad, ktorý nám tieto liečivé tóny na telo a dušu prinášajú, je nesmierny až do DNA, pre mnohých z vás len ťažko uveriteľný. Nuže započúvate sa, vypnite motory, svetlá, ádieu mozog...
Najväčší priekopníci hudby ako Verdi či Mozart hlásali, že iné ladenie ako 432 Hz je pre ľudský organizmus neprirodzené, a priam škodlivé..! To, čo sa nám dnes žiaľ dostáva do uší, musí byť hudba striktne ladená na štandardnú frekvenciu 440 Hz, ktorá pôsobí disharmonicky na fyzické i duševné vnemy nášho tela. Naladenie interpreta a druh hudby je tiež mimoriadne dôležitý faktor.
Naopak, 432-hertzová hudba je veľmi plná a vytvára pocit, že harmonicky vypĺňa priestor priamo v našom vnútri. Na naše uší pôsobí veľmi zmyselne, liečivo, dopĺňa energiu a niektorí je poslucháči tvrdia, že vyžaruje teplo. Ak ste ešte doposiaľ nemali šancu vypočuť si hudbu 432 Hz, môže sa do vašich uší dostať prostredníctvom ľahko stiahnuteľného programu Audacity. Po rýchlom nainštalovaní si jednoducho preladíte akúkoľvek skladbu a môžete si ju nanovo vypočuť vo vesmírnom ladení. Množstvo takto upravených skladieb, aj rádio! nájdete na YouTube. Stačí zadať do vyhľadávania „432 Hz“ a názov skladby a interpreta.
Tesla to povedal. Einsten súhlasil. Veda to potvrdila. Celý vesmír a všetko okolo nás vrátane nášho vlastného tela, sa skladá z energií, ktoré vibrujú na rôznych frekvenciách. Avšak pred rokom 1939, keď hudba lahodila ušiam a kŕmila dušu, boli všetky hudobné nástroje ladené na frekvenciu 432 Hz. Kmitočet 432 Hz vibruje v prirodzených harmonických vlnách a spája tak vlastnosti svetla, času, priestoru, hmoty, gravitácie a magnetizmu so všetkým živým. Naviac pozitývne pôsobi aj na náš reťazec DNA.
Kmitočet 432 Hz je takisto známy ako „Verdiho A“ – hudba ladená na túto frekvenciu má liečivú energiu. Táto informácia bola známa už v devätnástom storočí, keď rakúsky filozof a ezoterik Rudolf Steiner varoval, že ladenie hudby do negatívnych frekvencií (440 Hz) môže v človeku okrem zdravotného dopadu vyvolávať chamtivosť či negatívne sociálne správanie!
Husle Stradivarius sú tiež naladené na túto liečivú frekvenciu. Do začiatku dvadsiateho storočia bolo základné ladenie nastavené na 432 Hz vďaka hudobným velikánom ako Giuseppe Verdi a Wolfgang Amadeus Mozart, ktorí trvali na tom, že takto naladená hudba jej poslucháčov „vyplní“, a nielen preletí, ako je to pri 440 Hz. Magické Verdiho A si našlo hneď niekoľko oponentov začiatkom dvadsiateho storočia. Prvým bol slávny klarinetista John Calhoun Deagan, ktorý v roku 1910 presvedčil Americkú federáciu hudobníkov, aby adaptovala štandardné ladenie na 440 Hz, keď na tomto ladení zložil vojnovú znelku, ktorá bola používaná v rámci propagandy počas celej druhej svetovej vojny. Toto masové preladenie o osem hertzov vyššie bolo financované Rockefellerovou nadáciou, ihneď prijaté americkou armádou.Ďalším podporovateľom neprirodzených frekvencií bol Joseph Goebbels, ríšsky minister nacistickej propagandy, ktorý v Nemecku presadil ladenie na 440 Hz, pretože objavil jeho zázračné manipulačné účinky. Takto naladenú hudbu používal pri nacistických pochodoch v Nemecku. Britská kráľovská rodina dokončila snahu predchodcov a v roku 1953 spolu s Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu (ISO) zaviedla štandardné ladenie na 440 Hz, ktoré zostalo až dodnes nezmenené. Toto ladenie si hneď po uzákonení privlastnila aj britská televízna a rozhlasová verejnoprávna spoločnosť BBC.
1. VIDEO PREDNÁŠKA: https://youtu.be/Fe-DbdDhi6Y
2.VIDEO: https://www.youtube.com/watch?list=UUbNBintd0R6ruSwQnp9wocg&v=MWE41v0YXnU
3.VIDEO: https://www.youtube.com/watch?list=UUbNBintd0R6ruSwQnp9wocg&v=U4Tn5Uu_esM

Zdravější opálení s Beta karotenem

betakaroten

Přestože se stránky sociálních sítí neustále plní vtipy o absenci letošního léta, zdá se, že se sluníčko přeci jen rozhodlo poctít…

Kozí kolostrum pro podporu vaší imunity

koza_2

Problémy s imunitou řeší čas od času většina z nás. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikujte své tělo Triphalou celoročně

triphala_4

Detoxikace organismu je většinou spojována hlavně s jarním obdobím. Detoxikovat tělo však můžeme v kterékoli roční době podle toho,…


Tropické nemoci jsou jedním z nejrizikovějších faktorů na cestách do exotických zemí. Žlutá zimnice, hepatitida či AIDS, to je jen zlomek infekčních chorob, se kterými se můžete v rizikových oblastech setkat. Informujte se včas na našem portálu Tropické nemoci nejen o prevenci a dostupných opatřeních.