Zdravější opálení s Beta karotenem

betakaroten

Přestože se stránky sociálních sítí neustále plní vtipy o absenci letošního léta, zdá se, že se sluníčko přeci jen rozhodlo poctít nás svou návštěvou. Možná už vás však omrzelo sedět u okna a vyhlížet, kdy ten slavný okamžik konečně nastane, a raději jste si rezervovali pobyt někde u moře. No ať už hodláte využít pěkného počasí a chytat bronz doma nebo vyrazíte do přímořského letoviska, rozhodně nepodceňujte ochranu před nebezpečným UV zářením.

 

Pro kvalitní ochranu vaší pokožky stačí dodržovat několik pravidel.

Bronz s Beta karotenem

Pokud máte světlou pokožku, kterou vystavíte na celé odpoledne přímému slunci bez předchozí ochrany, bude to pro ni po tak dlouhé zimě zřejmě pořádný šok. Abyste tomu předešli, zvyšte obranyschopnost své kůže pomocí výrobku Beta karoten. Jde o antioxidant, který nejen zvýší obranyschopnost vaší pokožky proti působení volných radikálů, škodlivinám a UV záření, ale díky vitamínu A má pozitivní vliv i na správnou funkci zraku.

Toto přírodní barvivo vám mimo to pomůže i ke zdravějšímu opálení, zpomalí proces stárnutí buněk a tvorbu předčasných vrásek. Výrobek se prodává ve formě 365 kapslí, takže máte na celý rok vystaráno. Chránit byste se totiž měli nejen v létě, ale i během zimní dovolené a při návštěvě solária. K Beta karotenu dostanete zdarma silikonový náramek, který vás díky změně barvy upozorní na změnu intenzity UV záření. Výrobek můžete zakoupit ZDE.

Mazat, mazat, mazat

Běžně dostupnou variantou ochrany pokožky jsou opalovací krémy. Při jejich výběru nehleďte pouze na cenu či oblíbenou značku. Nejdůležitějším kritériem, které by vás mělo zajímat, je stupeň ochrany proti slunci (SPF). Pokožka každého z nás spadá do některé z kategorie fototypů a podle toho se odvíjí výběr správného stupně ochrany. I při použití opalovacího krému byste se měli opalovat ze začátku jen krátce, než si pokožka zvykne. Mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne se přímému slunci radši vyhýbejte úplně.

Voda základ zdraví

Ať je léto nebo mráz, s pitím to jde vždycky snáz! Řeč ale opravdu není o alkoholu, jak by se mohlo zdát. Ten naopak zapříčiňuje dehydrataci organismu! Jak už název napovídá, bavíme se o čisté pitné vodě. Dostatečný pitný režim je důležitou součástí zdravého životního stylu, takže pokud vám na vašem těle záleží, myslete na to. Obzvlášť v letních měsících a při sportu by vám sklenice vody neměla chybět, to vám potvrdí každý odborník.

Proč myslíte, že se vlastně potíme? Naše tělo se potřebuje ochlazovat, aby nedošlo k přehřátí a následně třeba k úpalu. Proto dochází k pocení, kdy vylučujeme vodu a minerální látky skrz kůži. Co ale v těle zůstane, když nebudeme vodu pravidelně doplňovat? Odpověď je asi jasná a dehydratace je na světě.

Přizpůsobte svůj šatník počasí

Když už byl zmíněn úpal, bylo by vhodné uvést i další důležitou radu, jak se mu vyhnout. A tou je: Noste prodyšné oblečení. Pokud jste věrní svému stylu a ani v létě neodkládáte tmavé rifle, flanelové košile nebo třeba manšestrové sako, můžete si zadělat na pořádný problém. Znemožníte tak kůži pocení a odvod tepla z těla, z čeho právě vzniká mimo jiné i úpal. Raději tedy sáhněte po vzdušných materiálech a světlých barvách, které nepohltí tolik tepla.

Ochlazovat!

K ochlazení můžete svému tělu pomoci i jinak. Velice oblíbeným řešením je konzumace zmrzliny nebo ledová tříšť, opatrně však s jejich množstvím, přemíra cukru vašemu zdraví ani zubům vůbec nesvědčí. Vhodnějším způsobem jak si chvíle na slunci zpříjemnit je koupel. Pokud nejste u moře ani nemáte k dispozici bazén nebo alespoň blízký rybník, nevadí. K účelu ochlazení poslouží stejně dobře i studená sprcha.

Beta karoten, který vám pomůže snadněji proplout nejen horkými letními dny, můžete koupit například ZDE.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Zdravější opálení s Beta karotenem

betakaroten

Přestože se stránky sociálních sítí neustále plní vtipy o absenci letošního léta, zdá se, že se sluníčko přeci jen rozhodlo poctít…

Kozí kolostrum pro podporu vaší imunity

koza_2

Problémy s imunitou řeší čas od času většina z nás. Kdyby nebylo pošramocené imunity, neměli bychom celou řadu našich zdravotních…

Detoxikujte své tělo Triphalou celoročně

triphala_4

Detoxikace organismu je většinou spojována hlavně s jarním obdobím. Detoxikovat tělo však můžeme v kterékoli roční době podle toho,…


Tropické nemoci jsou jedním z nejrizikovějších faktorů na cestách do exotických zemí. Žlutá zimnice, hepatitida či AIDS, to je jen zlomek infekčních chorob, se kterými se můžete v rizikových oblastech setkat. Informujte se včas na našem portálu Tropické nemoci nejen o prevenci a dostupných opatřeních.